13 Şubat 2013 Çarşamba

ORC 2013 Seçim Anketi

ORC Araştırma şirketinin 2013 seçim anketi şubat ayı araştırma sonuçları bir hayli ses getireceğe benziyor. Şirketin yaptığı araştırmaya göre CHP %30 barajını aşmış durumda. İşte ORC'nin 2013 Seçim Anketi sonuçları...

Araştırmaya katılan kişilerin bu gün yerel seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz sorusuna verdikleri cevaplar şöyle oldu. Katılımcıların %46'sı Ak Parti derken, %30.5'i ise CHP cevabını verdi. MHP'nin oy oranı ise %13.7 çıkarken, MHP'yi %5.8 ile BDP takip etti. 

CHP böylece Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde ilk defa seçim anketlerinde %30'u görmüş oldu. Anket şirketlerinin sonuçlarına göre Ak Parti'nin oyu değişkenlik gösteriyor. Ak Partili yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre partinin oyu halen %50'nin üzerinde. 

İmralı görüşmelerinin ve Suriye çıkmazından sonra kamuoyunun seçimlerde nasıl bir tercih göstereceği 2014'e kadar bekleyeceğiz. Çünkü ülke olarak iç dinamikleri çok çabuk değişen bir toplum yapımımız var. Yaşanacak yeni bir olay seçimleri baştan aşağıya etkileyebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder